Havadan Video Çekim Nedir?

Havadan Video Çekim Nedir?
Havadan Video Çekimi; işletmelerin havadan görüntülere ihtiyaç duymaları halinde insansız hava araçları olan drone ve multikpterler ile Full HD - 4K görüntü kalitesinde havadan çekilen video görüntülerine denir.

Havadan Video Çekimleri, işletmeler, markalar, sinema yapımcıları, dizi yapımcıları, reklam ajansları tarafından projelerini en iyi şekilde tanıtmak, en iyi görüntüleri yakalamak için Drone ve Multikopterler ile yüksek irtifalardan FULL HD - 4K görüntü elde etmeleri olarakta tanımlanabilir.

Son yıllarda artık hemen hemen her projede görmeye alışkın olduğumuz havadan video sahneleri yüksek teknoloji ürünü insansız hava araçları olan Drone ve Multkopterler ile çekilmektedir. Bu insansız hava aracı yani genel adıyla Dronelar 500 mt yüksekliğe kadar çıkabilen özel ekipmanları ile full HD - 4K kalitesinde görüntüler elde etmenizi sağlayan özel pilotlar tarafından kullanılan araçlardır.

Havadan video çekimleri için profesyonel drone pilotlarına, iyi bir drone'a, iyi bir kameraya, iyi bir lense, iyi bir kamera sabitleyecine, yan aksesuar ve pillere ihtiyacınız vardır. Bu ekipmanları ve ihtiyaçları tek tek temin etmek ya da bünyesinde bulundurmak istemeyen prodüksiyon ajanları veya yapımcılar sadece bu hizmeti veren ajanlarla çalışmaktadır.

Drone Kiralama Nedir?

İşletmelerin, prodüksiyon firmalarının ya da film yapımcıların Havadan Video Çekimi, Havadan Fotoğraf Çekimleri için ihtiyaç duydukları Drone ve Multikopterler ile diğer yan ekipmanlarını iş süresi boyunca kiralama işlemine denir.