Helicam Kimdir

HeliCAM kadrosundaki Havadan Görüntüleme uzmanı ekibi ile havadan görüntüleme hizmeti sunmaktadır. Havadan çekimler konusunda her türlü ihtiyaca yönelik çözümler üretmektedir.


Hava çekimlerini projelere bağlı olarak gerçek helikopter ya da radyo kontrollü profesyonel model helikopterler ve profesyonel dronelar  ile gerçekleştirmektedir.

Gerçek helikopter kullanılarak uzun mesafelerde yapılması gereken çekimler, helikopter üzerine yerleştirilen gyro sistemleri kullanan özel kamera aparatları ile gerçekleştirilmektedir.

Radyo kontrollü uzaktan kumandalı helikopterler ise gerçek helikopterin inemediği irtifada farklı açılarda görüntü alma imkânı tanımaktadır.

Drone, wifi kontrolleri ile çalışan uzaktan kumanda ile belirli bir süre havadan video ya da fotoğraf çekimi yapan son yılların en büyük havadan görüntüleme araçlarındandır. Drone havadan çekimleri son model ve yeni tekenolojileri barındırın DJI modelleri ile yapılmaktadır.

Kullandığımız model helikopterler tamamen profesyonel çekime yönelik olarak tasarlanmış cihazlar olup  temiz, titreşimsiz ve sallantısız görüntü alabilmekteyiz.  Kullandığımız model helikopterlerle ilgili detaylı bilgiye sitemizin “Ekipmanlarımız” menüsünden ulaşabilirsiniz.

Kullanmış olduğumuz profesyonel havadan çekim model helikopterleri ve Drone'lar ile her sektöre yönelik (sinema,dizi,tanıtım filmi, reklam filmi) kameralar ile havadan çekimler geçekleştirebilmekteyiz.

1 metre ile 1000 metre yükseklik arasında stabil olarak yüksek çözünürlükte fotoğraf ve video görüntüsü alabilmekteyiz. Kullandığımız  multirotor teknolojisi sayesinde  olası problemleri en az  indirgeyerek maximum güvenlikte uçuşlar gerçekleştirmekteyiz. Örneğin olası bir sinyal kaybında hava arçalarımız kalktığı noktaya otomatik olarak geri dönüp iniş yapabilmektedir.


Uçuşlar, bir helikopter ve bir kamera operatöründen oluşan en az iki kişilik  ekip ile yapılmaktadır. Gerektiği takdirde aynı anda  3 ekip  olarak hizmet verebilmekteyiz.

Ayrıca  kapalı alanlarda da (müze, depo, fabrika, ofis, ev) uçuş gerçekleştirebilmekteyiz. Bu sayede hem jimmy jeep hemde steadycamin çekebileceği açıları hava araçlarımız ile gerçekleştirebilmekteyiz.

Özel olarak tasarlanan ve geliştirilen  kamera taşıma  aparatları kullanılarak hava şartlarına (rüzgar vb.) bağlı olarak sıfıra yakın titreşimsiz full hd video görüntüleri alınabilmektedir.

Hava araçlarımıza istediğiniz Kameraları bağlama ve buna paralel olarak istediğiniz kalitede video veya fotoğraf çıktısını en mükemmel şekilde sunuyoruz.

HeliCAM Şirket Bilgileri

HELİCAM HAVADAN GÖRÜNTÜLEME HİZMETLERİ
OĞUZ ALBAYRAK
Sahil Mah. Kaptan-ı Derya Sk. Poyraz Apt. No:9/35
Beylikdüzü / İSTANBUL
Tel: +90 212 634 81 83                    GSM: +90 532 707 96 32
Mail: info@helicam.com.tr         Web: www.helicam.com.tr
Beylikdüzü V.D  T.C NO: 2879 0058 582
Mersis No: 2879 0058 5820 0001 Tic. Sic. No: 101591-5