Havadan Video Çekimi

img
Havadan video çekimi; yüksek irtifa ve konumlarda profesyonel drone ve  multikopter ile yüksek çönürlüklü (full HD, +K) video görüntüleri kaydeden bir havadan görüntüleme hizmetidir.

Havadan video çekimi (aircam, flycam, skycam, helicam) gerçek uçak ve helikopterlerin inemeyeceği irtifa ve konumlarda uçarak görüntüleme yapmaktadır. Firmamız radyo kontrollü model helikopter ve multikopterler ile alçak ve orta irtifadan yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, full hd kalitesinde videolar çekmektedir.

Bu da sınırsız kurgulama ve dramatik sahnelerin oluşmasına imkan vermektedir. Bilgisayar sistemi ile kontrol edilen HeliCAM araçları havadan rüzgara karşı kendini otomatik olarak konumlandırması, ve gps sistemi ile istenilen noktada havada stabil durabilmesi, acil durumlarda kalkış noktasına otomatik olarak geri dönmesi, pil durumu, yükseklik gibi tüm verilerin kumandadan takip edilebilmesi, minimum risk ile uçuş kolaylığını sağlamaktadır. Çekim ekibimiz (pilot ve kamera operatörlerimiz) duruma ve müsayitliğe göre öncelikle bir keşif yapmaktadır.

Pilotumuz belirlenen noktalarda uçuşu sağlarken kameramanımız, kamera yı kumanda ederek belirlenen noktaları gerçek zamanlı olarak aşağıdan izleyerek çekim işlemini gerçekleştirmektedir.Hava otomasyonuna uygun modifiye edilen çekim araçlarımız, kullandığımız profesyonel kameralar ile uygun pozlama, odak ve kompozisyon çekimlerinde çok düşük ışık koşullarında bile muhteşem görüntüler almamızı sağlar.

Havadan fotoğraf ve havadan video çekilecek olan mekanların konumlarının farklılıkları zorluklar doğurabilir; örneğin, iki katlı bir villa çekimi ile deniz kenarında, uçurumun kenarında ağaçlar içerisindeki bir otelin çekimi gibi. Fakat bu bizim açımızdan istenilen görüntülere ulaşmamızda bir engel değildir. Çekim alanına göre seçtiğimiz ekipmanlar ile her türlü çekimin üstesinden gelmekteyiz.çekimi veya havadan fotoğraf çekimlerinde yaklaşık 50 km/s rüzgar hızına kadar çekim yapabiliyoruz.

Hava çekimleri bu dönemde çok ilgi duyulan dizilerin, reklam filmlerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Firmamız, uzun araştırma ve incelemelerden sonra en iyi ekipmanlarla müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Gelişen ve büyüyen iş dünyasında rekabetin hızlanması ile tanıtım ve reklamların önemi gittikçe artmıştır. Amacımız teknolojinin tüm imkanları ile görselliği kullanarak fark yarattırmaktır.

Helicam ile yapılan havadan video çekiminin maliyeti diğer hava araçlarına göre düşük olsa da yaptığı işler çok daha kalitelidir.Hava fotoğrafçılığı yapmanın birçok yolu vardır. Temelde alçak irtifa hava fotoğrafçılığı ve yüksek irtifa hava fotoğrafçılığı olarak ikiye ayrılır.

Helicam olarak kullandığımız yüksek teknolojili ve uzaktan kumandalı insansız hava araçları ile alçak irtifa hava fotoğrafçılığı ve havadan video çekimi hizmetleri vermekteyiz. Arzu edilen fotoğrafın ve mekanın özelliğine göre 1 metreden 500 metreye kadar yükselerek, istenilen görüntüler, yüksek çözünürlükte kolaylıkla elde edilebilmektedir. Full HD 1080P ve 4K video görüntü alabilen cihazlarla havadan video, dizi, klip, tanıtım videoları Helicam tarafından çekilmektedir.

Elektrikli olması ve sessiz pervane özelliği ile dikkat çeken Helicam cihazlarımız, havadan video çekimi esnasında çevreye herhangi bir ses, koku veya duman rahatsızlığı vermemektedir. HeliCAM 2005 yılından itibaren hava çekimleri görevini yürütürken bir yandan da teknolojiyi sürekli takip ederek kendini geliştirmiştir. Son sisten cihazlarla çekim yapan HeliCAM müşterilerine 40 km rüzgarlarda bile sallantısız ve titreşimsiz görüntüler sunabilmektedir.

HeliCAM hava çekimleri nin sadece görüntü almaktan ibaret olmadığını bildiği için daha iyi sonuçlar alabilmek için bünyesinde görüntü yönetmeni ve hem havacılık hemde sinema sektöründe uzun yıllar deneyimleri olan pilotlar bulundurmaktadır.

HeliCAM olarakta bir çok sinema dizi ve reklamda HAVADAN VİDEO ÇEKİM desteği verdik