Blog

Drone çekimi yani havadan video çekim işleri popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Bakalım drone çekim fiyatları nasıl değişiyor.
Yüksek irtifalarda 4K ve Full Hd görüntü ihtiyaçlarınız için Drone adı verilen hava araçları ve ona gimbal- stabilizer taşıyıcılar ile bağlanan kamera ve lens gibi aksesuarlar ile havadan çekim işlemine Drone Çekimi denir.
Drone çekimi işine yeni başlayanlar için ideal görüntü elde etmek adına kullanabilecekleri temel 5 çekim yöntemini sizin için derledik.
Havadan Video Çekimi; işletmelerin havadan görüntülere ihtiyaç duymaları halinde insansız hava araçları olan drone ve multikpterler ile Full HD - 4K görüntü kalitesinde havadan çekilen video görüntülerine denir.
Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO), dünya çapında drone operasyonları için bir dizi küresel standart yayınladı.
DJI yeni drone modellerini tanıttı. Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom adlı iki yeni modelle karşımıza çıkan DJI, Pro versiyonla Hasselblad kameralı bir drone sunarken, Zoom versiyonu ise havada zoom yapabilme kabiliyetine sahip gelişmiş özellikleriyle karşımıza çıkıyor.
Drone’lar için işletim sistemi geliştirme hedefiyle yola çıkan Airware adlı girişim, çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile birlikte kapandıklarını açıkladı.